Посмішка, як атрибут успішної людини

Сучасна стоматологія здатна створити невідємний атрибут успішної людини – здорову  і красиву посмішку

Професор, доктор медичних наук, головний ортодонт МОЗ України — Мирослава Дрогомирецька — впевнена: стоматологічні тренди дозволяють змінювати життя на краще.  = речення

Правильна форма

Форма зубів суттєво впливає на зовнішність. Злегка розгорнуті бічні різці роблять її кокетливою, помітні ікла та характерний нахил зубів надають агресивності, а зуби з округленими краями додають років. Сьогодні в моді — щілина між зубами (діастема), як у Ванесси Параді. Якщо ж її прибрати, зміниться дикція, обличчя набуде м’яких рис і виглядатиме більш інтелігентно.

«Якщо людині підібрати не правильну форму зубів, це буде виглядати набагато гірше, ніж погано підібране взуття», –  Мирослава Дрогомирецька.

На свому місці

Один з останніх трендів стоматології — зв’язок постави та зубо щелепової системи. Раніше вважалося, що сколіоз призводить до неправильного прикусу. Ми з зарубіжними колегами довели, що є  зворотна залежність», — говорить доктор. Рівновагу тіла регулюють особливі «датчики»: рецептори стоп, зоровий аналізатор, м’язи спини. Одна з основних ланок ланцюжка, що дозволяє людині триматися рівно, — це зубо щелепова системи. А точніше  співвідношення нижньої та верхньої щелеп .

Надважливим  є розуміння цього звязку для постановки правильного діагнозу.

Все пов’язано

Зуби — окремий орган, пов’язаний з системами організму та іншими органами. Вони задіяні у жуванні, формуванні звуків, посмішці. На них впливають як глобальні чинники — стреси, хвороби внутрішніх органів, так і дрібниці на зразок невдалої пломби або навіть оправи окулярів. Якщо щось (наприклад, неправильно поставлена пломба) заважає рухам нижньої щелепи, організм «реєструє» відчуття, центральна нервова система надсилає суглобу сигнал — змінити траєкторію руху. Відлагоджена система переналаштовується  і в організмі відбуваються зміни.

Є популярне твердження: «Всі люди несиметричні». Звичайно, ідеальних пропорцій у природі не існує, як немає ідеально здорових людей. Насправді асиметрія — це не просто певна особливість. Найчастіше це адаптація, відповідь організму на певні проблеми, зокрема з зубами. Наприклад, після неправильно встановленої коронки зуба, яка занижує або завищує прикус – тіло рефлекторно підлаштовується під існуючий стан. Це не трапляється за один день — процес може зайняти кілька місяців, а іноді — років. Як наслідок можуть з’являються болі в суглобах, шийний остеохондроз, навіть були випадки гормональних збоїв. Якщо вирішувати цю проблему за участю ортодонта та остеопата, та ортопеда можна відновити гармонію в організмі.

The Face

Біла естетика в стоматології — це бездоганна форма та колір зубів, червона — здоров’я і краса ясен. Ці два напрями були трендами в стоматології ще недавно. Сьогодні вони визнані стандартом: стан зубів і ясен має бути бездоганним за замовчуванням. Зараз на першому плані — макроестетика, гармонійний вигляд обличчя та посмішки. Сучасні лікарі-стоматологи знають, як мають виглядати складки в кутиках рота, пропорції зуб, верньої центральної та нижньої частини обличчя. Над естетикою працює команда   ортопедів, ортодонтів, парадонтологіви, хірургами-стоматологи, остеопатів використовуючи цифрові технології.

Однак дуже важливо розуміти усі ризики і вміти передбачувати реакцію організму а зміни. Для в цьомсу процесі часто залучена  така кількість така кількість фахівців. Спеціалістів , стоматології.